Tepelná čerpadla alpha innotec se pyšní zlatem jak mezi systémy země- voda , tak i vzduch - voda. Následující roky už mohou být počítány jako úspory. Více informací jaká je návratnost investice do tepelného čerpadla. Tepelné čerpadlo vzduch – voda samozřejmě není pouze možností k tomu, jak svůj dům dokonale vytápět.
Lze ho totiž použít i na ohřev vody. Priamo zo svojho smartphonu alebo tabletu si môžete monitorovať a ovládať funkcie tepelného čerpadla. Je to ideálne riešenie pre optimalizovanie. Velmi malé a tiché čerpadlo s jednoduchým zapojení a ovládáním. Nové ekologické chladivo R– vyšší účinnost.
Ze zdroje (většinou ze studny) odebíráme vodu, necháme ji projít výměníkem tepelného čerpadla (výparníkem), který z ní odebere část tepla a vypouštíme ji většinou do vsakovacího objektu. Kde jsou příhodné podmínky, bylo by škoda zvolit jiné tepelné čerpadlo než voda - voda. Kromě tepla v domě vám tepelné čerpadlo vzduch – voda ohřeje i vodu na koupání, mytí nádobí atd.
Abyste měli jistotu, že teplá voda zbyde i na toho posledního ve sprše, je potřeba vybrat správný bojlers. Ten může být součástí tepelného čerpadla , nebo jeho doplňkem. Pro 2–osoby stačí bojler o objemu 2l. Topný faktor COP - účinnost tepelného čerpadla.
Základním parametrem tepelných čerpadel je topný faktor (COP – Coefficient of Performance). Toto bezrozměrové číslo vypovídá o „účinnosti“ tepelného čerpadla. Jedná se o teoretický poměr mezi vyrobeným teplem a spotřebovanou elektrickou energií. Ve druhém projektu zaměřeném na stávající budovy s radiátory byl naměřený SPF 3. Teplo je odebíráno ze vzduchu přes výparník tepelného čerpadla , přes který proudí venkovní vzduch. Výhodou tohoto zařízení jsou nízké pořizovací náklady a nenáročná instalace.
Systém je doplněn o takzvaný. Krom toho, co kompresor sám dodá, je většina tepla odebírána ve výparníku tepelného čerpadla (většinou nucenou konvekcí při změně skupenství) z okolního prostředí ( vzduch , voda , půda). A okolní teplo je, alespoň dokud nám ho nějaký šikovný úředník nezdaní, prozatím stále zadarmo. Nový systém Panasonic Aquarea, založený na vysoko účinnej technológií tepelného čerpadla , zaisťuje nielen vykurovanie domácností a ohrev vody, ale taktiež mimoriadne výkonnú klimatizáciu v letných mesiacoch. Znamená to dokonalý komfort.
Ve venkovní jednotce je umístěn celý chladivových okruh (kompresor, kondenzátor, výparník, atd.). Venkovní jednotka je tedy přímo napojená na otopný systém. To platí zejména pro tepelná čerpadla , kdy zdrojem nízkopotenciálního tepla je vzduch.
Pravidlem je (nebo by mělo být), že výkon tepelného čerpadla se navrhuje na krytí až tepelných ztrát objektu, stanovených pro nejnižší výpočtovou teplotu. Je to z toho důvodu, že nejrychlejší návratnost investic dosáhneme. Princip fungování tepelného čerpadla.
V případě varianty vzduch voda potřebuje pro svoje fungování pouze přívod vzduchu. Vnější jednotka tepelného čerpadla musí být umístěna tak, aby měla dobrý přístup vzduchu a pokud možno co nejméně obtěžovala své okolí hlukem. Pre potreby špičiek pri veľmi nízkych teplotách je však potreba doplnkového zdroja.
Tým môže byť váš súčasný kotol, krbová vložka, solárne panely. Alebo je tento doplnkový zdroj súčasťou zvoleného systému. S výberom vhodného typu tepelného čerpadla Vám radi pomôžu naši.
Teplo obsažené ve vzduchu se využívá přímo, výparníkem (venkovní jednotkou) tepelného čerpadla přímo proudí venkovní vzduch. V této části má kapalina plynné skupenství, ventilátor žene vzduch skrze lamely výparníku a předává teplo ze vzduchu do expandované kapaliny. Dodáváme a instalujeme tepelná čerpadla vzduch - vzduch značky Panasonic a Midea. Tato čerpadla využívají teplo z okolního venkovního vzduchu až do venkovních teplot vzduchu -°C. Jsou vhodná do nízkoenergetických domů.
Slouží k temperaci a vytápění chaty, chalupy, garáže nebo dílny. Zdrojem tepla je venkovní vzduch. Provoz je možný i bez realizace vrtů či plošných kolektorů.
Pro potřeby špiček při velmi nízkých teplotách je však potřeba doplňkový zdroj. Tím může být váš stávající.
Žádné komentáře:
Okomentovat
Poznámka: Komentáře mohou přidávat pouze členové tohoto blogu.