Ponúkame solárne kolektory na ohrev vody. Praze - Letňanech (hala stánek č. 442), kde proběhne 23. Skôr ako si pozriete ceny kliknite na sekciu CERTIFIKÁTY - KVALITA uvidíte akú kvalitu ponúkame a môžete porovnať konkurenciu. Viac ako 3inštalácii, ktoré sme urobili, spravila jedna a tá istá partia.
AKO PRVÍ NA SLOVENSKU PONÚKAME BALKÓNOVÉ KOLEKTORY ONOSI Berieme predbežné objednávky. Specializujeme se na komplexní služby v oblasti poradenství, návrhů a instalace solárních termických systémů na přípravu teplé vody, přitápění a ohřev vody do bazénů.
Solární systémy, solární ohřev vody. Termické solárne kolektory alebo tiež slnečné kolektory slúžia výlučne na ohrev vody. Netreba si ich mýliť s fotovoltickými solárnymi panelmi slúžiacimi na výrobu elektrickej energie. Pro instalace, kde je potřeba připravovat teplou vodu na vyšší teplotu nebo v případech, kdy není dost místa na požadovaný počet kolektorů, je možné využít ploché vakuované kolektory.
Vakuované kolektory vyrobí přibližně o více energie než. Mějte i vy pro teplou vodu , pro vytápění, pro ohřev bazénu nebo pro vaši technologii část energie zdarma díky kolektorům SUNTIME. Je ich možné použiť aj na podporu vykurovania, také použitie je vhodné pre budovy s nízkoteplotným vykurovacím systémom (podlahové vykurovanie).
V dnešním článku se blíže podíváme na solární kolektory.
Jejich princip je v podstatě jednoduchý: sluneční energie, která dopadá na kolektor je v absorbéru přeměňována na teplo a pomocí teplonosné látky (kapalina, vzduch) je odváděna potrubím na místo zužitkování (ohřev vody, přitápění). Nabízíme solární kolektory pro ohřev vody. Základné prvky systému sú kolektory , zásobník, čerpadlo a prepojovacie potrubie. Slnečné kolektory sú mimoriadne spoľahlivé zariadenie, ktoré pracuje na základe všeobecných fyzikálnych zákonitostí.
Neobsahuje žiadne zložité súčiastky, ktoré by bol problém po napr. Pomocou týchto kolektorov tak možno vyhriať vodu na teplotu viac ako °C. Takéto kolektory však musia mať oddelený samostatný okruh a získané teplo odovzdávajú bazénovej vode cez výmenník tepla. Je to hlavne z dôvodu nutnosti použitia nemrznúcej zmesi v okruhu kolektora, ktorá chráni samotný kolektor pred poškodením. Vtedy kolektory slúžia na predohrev vody, čím ušetria časť peňazí na drahý elektrický ohrev alebo ohrev kotlom.
Aj v tomto období dokáže solárny systém ušetriť približne – nákladov na. Eneriu prijmú, ale zároveň aj odrazia do priestoru, percento účinnosti je stále nízke. Tieto kolektory sa stále používajú ale pre nižšiu účinnosť najmä v prímorských a subtropických krajinách. Pri teplote vzduchu na Tureckej riviére alebo v Afrike stačí vodu prihriať iba o cca 20°.
Sluneční kolektory lze kombinovat téměř s jakýmkoliv jiným zdrojem tepla - s kotli na pevná paliva, s kotli na dřevo, s plynovými nebo elektrickými kotli. Ta musí být nízkoteplotní, protože solární panely nejsou schopné vodu ohřát na velmi vysokou teplotu jako v případě plynových či jiných kotlů. Zvyšok roka predhrievajú studenú vodu a ďalší zdroj energie (elektrická špirála, plynový kotol.) ju následne len dohreje na požadovanú teplotu.
Ohrev vody solárnymi kolektormi.
Pro ohřev bojleru postačí panely, které zaberou celkem cca m2. Zákazníci často kupují solární kolektory také v případě, že mají z minulosti připraven solární bojler k pozdějšímu doplnění o solární panely. Systém pracuje za jakéhokoliv počasí a teplota vody běžně dosahuje 60°C, v letních měsících může vodu ohřát až na teplotu 90°C.
Jak ohřev vody funguje, a základní možnosti zapojení ukazuje následující. Například na historické nebo památkově chráněné budovy jednoduše nepatří. Pokud z nějakého důvodu není možná montáž na střechu rodinného domu, pak se nabízí možnost montáže solární elektrárny na garáž nebo stodolu.
V našem přehledu se sešly převážně ploché kolektory se selektivním povrchem nebo levnější typy vakuových trubicových kolektorů (nabídka 3), proto lze s jistou dávkou zjednodušení říci, že je můžete srovnávat na. Naše nové kolektory jsou nově vybavené vrstvou ThermProtect, která ve chvíli, kdy dochází k přehřívání systému, zajistí automatické zaclonění absorbéru kolektoru a to až do doby, kdy poklesne v systému teplota na běžnou provozní mez, kdy se systém sám znovu uvede do provozu. Kolektory prijímajú teplo zo Slnka, ktorým ohrievajú špeciálnu nemrznúcu zmes. Tá sa z kolektorov pumpuje do bojlera a späť. Vzhľadom na teplotné podmienky na Slovensku, zvládnu slnečné kolektory spoľahlivo pracovať približne mesiacov v roku.
Nie je výnimkou, že fungujú aj v zimných mesiacoch. Na této stránce najdete všechny dodávané typy solárních panelů a souvisejících komponent, jejich parametry, popis a dokumentaci ke stažení. Proč solární systém, jaký, na kolik přijde a proč si ho pořídit právě od Regulus?
Žádné komentáře:
Okomentovat
Poznámka: Komentáře mohou přidávat pouze členové tohoto blogu.